Úvod > Jezdecký oddíl > Září

Jezdecký oddíl

 

Září

Září se neslo v duchu,  pro veřejnost uzavřeného,  kurzu Working Equitation - definice: vysoký stupeň přiježděnosti, partnerství mezi koněm a jezdcem, zručnost, rychlost a hlavně hodně zábavy. ....a to vše v jedné jezdecké disciplíně. Jde o jezdeckou disciplínu uznávanou v mnoha evropských a jihoamerických zemích, jež se rychle rozšiřuje jak do Evropy.
 
Kurzu se zúčastnily: Eva s Arinou, Hanka s Merry, Kačka s Dustym, Karolína s Didi, Adéla se Samem, Verča s Šejnem, Markéta s Castusem, Katka s Čedarem a Ela s Amorem.
Celým kurzem holky prováděla a s praktickými tipy a triky pomáhala Vladimíra Sůvová - zástupkyně WE pro Moravu.
V první řadě holky seznámila s překážkami, vysvětlila jejich překonávání a postupy. Dvojice, rozdělené do 3 skupin, si postavené překážky a celý parkur hned mohly i vyzkoušet naostro.
Jako první zkoušely jízdu kolem 3 sudů (ve vzdálennosti 6m od sebe) v kroku, klusu a i ve cvalu. Další byl slalom ve dvou řadách s vytlačováním zádě. Následovalo vklusání mezi 6 stojanů, uchopení kelímku, zacouvání slalomen, kolem 3 stojanů a odložení kelímku. Pokračovalo se ustupováním nad kavaletou a dalším cvikem s Garočou (asi 2m tyč). Bylo nutno vzít garoču z barelu, shodit s ní balon na dalším barelu a jet k poslednímu barelu do kterého se garoča odkládala. Opět se ve všech 3 chodech smiley.  Jezdila se také osmička kolem 2 barelů, chodilo přes dřevěný můstek, otvírala se branka a jako poslední se vjíždělo do uličky, zazvonilo na zvonek a vycouvalo ven.
Po praxi přišla na řadu teotie, včetně pouštění videí profesionálních jezdců jižní Evropy. Všichni odcházeli nadšeni a plní dojmů.
 
V roce 2015 u nás plánujeme spolu s Vlaďkou Sůvovou další kurz WE, který již bude otevřen i pro širokou jezdeckou veřejnost.
 
V září nám do stáje i stáda přibyl DENNY DREAM, zakoupený pro Viki.  I Amor tímto změnil majitele, ale zůstál nám ve stáji a teď na něm bude jezdit Elča. Její bývalý poník Čipero byl prodán do Prahy, kde chodí v Jezdecké školičce Dance and Jumpu a jsou s ním velmi spokojeni.