Úvod > Jezdecký oddíl > Květen

Jezdecký oddíl

 

Květen

Brigáda - čištění požární nádrže

V sobotu 4.5. se sešli členové jezdeckého oddílu a společnými silami uvedli do původního stavu bazén, který po zimě nevypadal vůbec dobře. Po očistění stěn a vyčerpání veškeré vody jsme na dně objevili žabku a nespočetné množství pavouků a jiného hmyzu, ale díky babičce a dědovi jsme si dali výborný guláš a mohli se kochat naším čistým bazénem, do kterého už pomalu natéká voda. Už aby bylo léto =)

Skokové tréninky

Závodní sezona pomalu začíná, takže skokové tréninky se nesmí podceňovat. Od gymnastických řad už se přechází k malým parkurkům.

Happy s Romancí

Hanča s Merry

Videoukázky:

Anča + Barwa:

Evča + Hessy:

Hanča + Merry:

Happy + Romča:

 

 

Daugles a Dusty

Fríský valášek Daugles sice neskáče, ale snaží se ve svojí disciplíně. Hned od začátku měsíce začala krásně šlapkat a zajel si svoji první provizorní Z1 při tréninku. Moc se snažil =)

 

Ani Dusty nezaostává a pěkně šlape jak s Evčou tak s Kačkou

Video: http://www.youtube.com/watch?v=lnpQX9ciMRc

Rozdělení pastviny

Jelikož travička už začíná krásně obrůstat a koníci se nespokojí jenom s dolní pastvinou, bylo třeba "vylepšit" i tu horní a rozdělit ji na dvě poloviny, aby se lépe udržovala v dobrém stavu. Zatloukání všech těch tyček, natahování ohradníku a vymýšlení branek sice nyblo úplně jednoduché, ale koníci už mají připravenou krásnou pastvinu a můžou si chroupat na zelené travičce.

Hobby parkury Doloplazy

11. května jsme jako velká skupina vyrazili na závody do blízkosti Olomouce. Počasí nám sice moc nepřálo, poprchalo, bylo zataženo a místy pršelo, ale všechny holky zvládly svůj úkol suprově. Fotogalerie: http://mevrin.rajce.idnes.cz/11.5.2013_Doloplazy%2C_hobby_parkury/

Evča - Hessy 

Hessy byla přihlášená do dvou soutěží - parkur do 70 cm a "ZZ". V první soutěži se jenom lehce nedohodly na jednom odskoku, stálo je to sice čtyři trestné body, ale Hessy se na ostatních překážkách krásně opravovala a už v tento den neshodila. Druhou soutěž šla tedy čistě, ale kvůli nepřízni počasí se rozeskakování nezúčastnily.

Andula - Barwa

Baruška byla přihlášená do stejných soutěží jako Hessy, ale lépe zvedala nožičky a z prvního parkuru dostaly jenom 1 trestný bod za čas.Druhý se jim moc povedl a šly jej čistě.

Video: 

Hanka - Merry

Hanka s Merry spolu šly svůj první parkur na závodech - do 70 cm. Merry byla moc šikovná, závodní atmosféru téměř neřešila a parkur přešla téměř bez problému, jenom s jedním trestným bodíkem za čas.

Video: 

Westernové závody Koryčany

Hned další sobotu 18.5. vystřídaly parkury westerny a do Koryčan jela zahájit sezonu Kačka se Spirďou. Spirďa už byl o poznání hodnější než loni, na oprácku se choval jako profík, ale v samotním trailu odmítl zacouvat, takže pro Kačku to znamenalo skóre 0, ale cenné zkušenosti. Letos nebyli ladění do růžova, ale do podzmních barev žluté, oranžové a hnědé =) Moc jim to slušelo ;)

Noví členové stáda

V pondělí 20. května k nám přijeli dva noví koníci na ustájení - valášek Calais a kobylka Ritana. Po příjezdu vypadali spokojeně a na jejich zařazení do stáda se pracuje (přece jenom si Spirďa do svojeho stádečka nechce pustit nikoho cizího =)